4 stk shaverblade til Gillette Venus Skraber til kvinder. Med kun et strøg får du en tæt barbering og silkeblød hud.
De 3 blade er omgivet af bløde beskyttelsespuder, som udglatter huden så barberbladene problemfrit kan fjerne alle hår. Derudover er bladene flugtet af et blåt komfortbånd, som indeholder Aloe Vera og Vitamin E. Komfortbåndet tilføjer således huden fugt og sikrer en behagelig barbering uden ømhed og irritation. Din hud efterlades silkeblød. Den blå farve på komfortbåndet svinder bort i takt med de fugtgivende og beroligende ingredienser, så du nemt kan holde øje med, at du stadig får den optimale barbering af Gillette Venus Shaverblade.
De bevægelige og afrundede Gillette Venus skrabehoveder følger din krops kurver og giver en tæt barbering - også på steder hvor det ellers er svært at komme til.
De let udskiftelige skrabehoveder gør det nemt og økonomisk at skifte når barberbladene er nedslidte. Bemærk venligst at denne forsendelse indeholder 4 stk shaverblade og altså ikke selve Shaveren som de skal monteres fast på.
| Brand | Gillette |
|---|---|
| Indhold | 4 stk shaverblades |
